Možnosti bydlení

Penziony Králova a K Čimperku jsou určeny především k bydlení seniorů a zdravotně postižených občanů, kteří potřebují pomoc s běžnými domácími pracemi, či s některými úkony péče o svou osobu. Je zde pečovatelská služba, v místě praktický lékař, obchod s potravinami, kadeřnice, rehabilitace. Celý areál je bezbarierový. Nabízíme i možnost společensko-kulturního vyžití zaměřeného na seniory.

Penzion Králova

Celý areál penzionu Králova 1742 je tvořen čtyřmi objekty A, B, C, D a spojovací chodbou E.  Je řešen bezbariérově. Objekty A, C, D slouží k ubytování klientů. Je zde 140 bytových jednotek, z toho 114 bytů 1+kk (průměrná velikost 22,5m2) a 26 bytů 2+kk (průměrná velikost 44m2 - 56,5m2). Jedná se o byty I. kategorie s ústředním vytápěním. Ve všech objektech jsou nájemníkům k dispozici prádelny a sušárny, koupelny a společenské místnosti.

Byt je tvořen obytnou místností, sociálním zařízením (sprcha a WC) a chodbou. Jednotlivé byty jsou vybaveny kuchyňskou linkou, dvouplotýnkovým elektrickým vařičem a infrazářičem. Ostatní vybavení a zařízení si pořizují obyvatelé samostatně.

Výše nájemného včetně služeb je od 3500 Kč do 4700Kč pro 1+kk, 5900 Kč až 6600 Kč pro 2+kk. Do služeb je zahrnuta záloha na studenou a teplou vodu, teplo, elektřina ve společných prostorách, úklid společných prostor, provoz výtahů a poplatek za společnou televizní anténu.

Ostatní služby jako je využití společné prádelny, koupelny si hradí obyvatelé individuálně.

Objekt B je objektem pro zajištění technického zázemí areálu Penzionu. V této budově najdete sídlo příspěvkové organizace Centrum sociálních služeb Tišnov – tzn. kancelář ředitelky CSS, vedoucí pečovatelské služby, zázemí pečovatelek a správu bytů.
Dále je zde ordinace praktického lékaře, jídelna, knihovna, kondiční tělocvična, rehabilitace, kadeřnictví.
Pro zájemce je zde kaple. Od 16hod do 17hod je přístupná pro společnou modlitbu. V sobotu a neděli probíhají mše.

V objektu C je prodejna s potravinami a drogerií.

 

Penzion k Čimperku 

Penzion na ulici K Čimperku č.p.1812 a 1813 jsou dva třípodlažní, samostatně stojící ubytovací objekty.

Celkem je zde 60 bytových jednotek, z toho 43 bytů 1+kk (průměrná velikost 32,5m2) a 17 bytových jednotek 2+kk (průměrná velikost 45m2).

Jedná se o byty I. kategorie s ústředním vytápěním. Byt je tvořen obytnou místností, sociálním zařízením (sprcha a WC), chodbou a balkonem nebo lodžií. Jednotlivé byty jsou vybaveny kuchyňskou linkou se zabudovaným dvouplotýnkovým vařičem, digestoří a zrcadlovou skříní v koupelně.

Ostatní vybavení a zařízení si pořizují obyvatelé samostatně.

Výše nájemného včetně služeb je cca 3500-4500 Kč pro 1+kk a 5900-6500 Kč pro 2+kk. Do služeb je zahrnuta záloha na studenou a teplou vodu, na teplo, dále elektřina ve společných prostorách, úklid společných prostor, provoz výtahů. Obyvatelé si dále individuálně hradí spotřebovanou elektřinu.

V obou domech jsou nájemníkům k dispozici společné prádelny, vybavené automatickými pračkami, koupelny a místnosti pro umístění kol.