Časté dotazy

PENZION

Pro koho jsou byty v Penzionu určeny? 

Přednostně jsou určeny pro seniory a osoby se zdravotním postižením, které nejsou schopny si sami zajistit běžné práce v domácnosti a další životní potřeby, nebo kteří pro nepříznivý zdravotní stav potřebují pomoc jiné osoby. 

Co musím splnit, abych získal byt?

Je třeba mít přiznaný starobní důchod, nebo invalidní důchod a podat řádně vyplněný formulář se všemi náležitostmi.

Jak dlouho budu čekat na byt?

Na to bohužel nedokážeme odpovědět. Vše záleží na tom, kdy se uvolní byt a na tom kolikátý v pořadníku na základě potřebnosti jste. Byty se nepřidělují na základě data podání žádosti, ale na základě potřebnosti.

Mohu si žádat o byt, i když nejsem z Tišnova?

Ano, ale obyvatelé Tišnova a občané z blízkého okolí budou lépe bodově ohodnoceni při hodnocení žádosti a může to ovlivnit pořadí v pořadníku. 

Dává se při žádosti o nájem bytu „vklad“ nebo dar?

Ne, nedává. 

Je povinnost odebírat pečovatelskou službu?

Není, ale předpokládáme, že důvodem proč máte zájem o ubytování u nás je potřeba pomoci. Osoby, které potřebují pečovatelskou službu, budou lépe bodově ohodnoceny při hodnocení žádosti.

Nabízíte možnost krátkodobého pobytu? (je možné u vás ubytovat maminku na 14dní, když si potřebuji odpočinout/když jedu do lázní)?

Ne. Bohužel, nabízíme pouze dlouhodobý pronájem bytů. 

Jsou na Penzionu k dispozici zdravotní sestry nebo lékař?

Ne. Zdravotní sestry nemáme, nejsme schopni zajistiti ošetřovatelskou péči (podání léků, převazy…). Lékařka je pouze v areálu Penzionu jako klasický registrující obvodní lékař.

Je zajištěno stravování?

Přímo v areálu Penzionu je možno si objednat oběd od pana Vojance - externího dodavatele. Je možno si vybrat ze tří druhů jídel a ze tří diet - žlučníkové, normální a dia. Jídla se vaří i o víkendu. Ostatní stravu jako snídaně, svačiny, večeře, si musí obyvatel zajistit sám, či za pomoci sjednané pečovatelské služby. Přímo v areálu penzionu je obchod potravin.

Jak je zajištěna doprava?

Je možné využit přepravu od penzionu osobním automobilem po městě Tišnově (lékař, pošta, úřad, apod.), a to ve všední dny v čase 7-11 h. Je třeba se osobně objednat min. 1 den předem. Také v Tišnově funguje senior taxi.

Čím si mohu vybavit byt?

Byt si můžete vybavit vlastním nábytkem a elektrospotřebiči určenými pro domácnost. V základním vybavení bytu je pouze  kuchyňská linka s dvouplotýnkovým vařičem, tepelný zářič v koupelně.

​​​​​​

PEČOVATELSKÁ SLUŽBA

Pro koho je pečovatelská služba určená?

Pro všechny, kteří jsou v nepříznivé sociální situaci a potřebují pomoc, nebo podporu v péči o sebe, nebo domácnost. Jako například pro někoho v rekonvalescenci po úrazu, operaci. Pro děti s handicapem, pro seniory se zhoršením pohybu, paměti.  Pro rodiny s náročnou péči o např. ležícího člena rodiny….

S čím mi můžete pomoci?

Můžeme Vám pomoci s vaší obsluhou a domácností tak, abyste mohli žít doma, více …odkaz

Můžete u mě být 24hod denně 7dní v týdnu?

To bohužel, ne. Služba je sice poskytována nepřetržitě, ale jen v předem sjednaných časech v závislosti na aktuální kapacitě pečovatelské služby. Jde pouze o nezbytné doplnění péče rodiny či blízkých v době, kdy není schopná zajistit péči sama.  Může jít i o zácvik, jak péči poskytovat. V případě potřeby nepřetržité péče (například o ležícího klienta), nejsme schopni zabezpečit péči a nemůžeme suplovat jiné sociální služby vyššího typu (např. domov pro seniory, domov pro zdravotně postižené…) 

ROZVÁŽKA OBĚDŮ

Vozíte obědy všem důchodcům?

Vozíme především obyvatelům města Tišnov, kterým je nad 70 let nebo si nemohou z nějakého důvodu sami uvařit, či dojít do nějbližšího místa veřejného stravovování např. z důvodu invalidity 3.stupně, akutního onemocnění (chemoterapie...), úrazu, operace.

Kam vozíte obědy?

Vozíme po Tišnově, do Předklášteří, Hradčan a Březiny.

Kolik obědy stojí

Oběd stojí 91,- Kč, jednorázový obal 10,-Kč a dovoz v Tišnově 25,-Kč, mimo Tišnov pak 45,-Kč.