Časté dotazy

PENZION

Pro koho jsou byty v Penzionu určeny? 

Přednostně jsou určeny pro seniory a osoby se zdravotním postižením, které nejsou schopny si sami zajistit běžné práce v domácnosti a další životní potřeby, nebo kteří pro nepříznivý zdravotní stav potřebují pomoc jiné osoby. 

Co musím splnit, abych získal byt?

Je třeba mít přiznaný starobní důchod, nebo invalidní důchod a podat řádně vyplněný formulář se všemi náležitostmi.

Jak dlouho budu čekat na byt?

Na to bohužel nedokážeme odpovědět. Vše záleží na tom, kdy se uvolní byt a na tom kolikátý v pořadníku na základě potřebnosti jste. Byty se nepřidělují na základě data podání žádosti, ale na základě potřebnosti.

Mohu si žádat o byt, i když nejsem z Tišnova?

Ano, ale obyvatelé Tišnova a občané z blízkého okolí budou lépe bodově ohodnoceni při hodnocení žádosti a může to ovlivnit pořadí v pořadníku. 

Dává se při žádosti o nájem bytu „vklad“ nebo dar?

Ne, nedává. 

Je povinnost odebírat pečovatelskou službu?

Není, ale předpokládáme, že důvodem proč máte zájem o ubytování u nás je potřeba pomoci. Osoby, které potřebují pečovatelskou službu, budou lépe bodově ohodnoceny při hodnocení žádosti.

Nabízíte možnost krátkodobého pobytu? (je možné u vás ubytovat maminku na 14dní, když si potřebuji odpočinout/když jedu do lázní)?

Ne. Bohužel, nabízíme pouze dlouhodobý pronájem bytů. 

Jsou na Penzionu k dispozici zdravotní sestry nebo lékař?

Ne. Zdravotní sestry nemáme, nejsme schopni zajistiti ošetřovatelskou péči (podání léků, převazy…). Lékařka je pouze v areálu Penzionu jako klasický registrující obvodní lékař.

Je zajištěno stravování?

Přímo v areálu Penzionu je možno si objednat oběd od pana Vojance - externího dodavatele. Je možno si vybrat ze tří druhů jídel a ze tří diet - žlučníkové, normální a dia. Jídla se vaří i o víkendu. Ostatní stravu jako snídaně, svačiny, večeře, si musí obyvatel zajistit sám, či za pomoci sjednané pečovatelské služby. Přímo v areálu penzionu je obchod potravin.

Jak je zajištěna doprava?

Je možné využit přepravu od penzionu osobním automobilem po městě Tišnově (lékař, pošta, úřad, apod.), a to ve všední dny v čase 7-11 h. Je třeba se osobně objednat min. 1 den předem. Také v Tišnově funguje senior taxi.

Čím si mohu vybavit byt?

Byt si můžete vybavit vlastním nábytkem a elektrospotřebiči určenými pro domácnost. V základním vybavení bytu je pouze  kuchyňská linka s dvouplotýnkovým vařičem, tepelný zářič v koupelně.

​​​​​​

PEČOVATELSKÁ SLUŽBA

Pro koho je pečovatelská služba určená?

Pro všechny, kteří jsou v nepříznivé sociální situaci a potřebuji pomoc, nebo podporu v péči o sebe, nebo domácnost. Jako například pro někoho v rekonvalescenci po úrazu, operaci. Pro děti s handicapem, pro seniory se zhoršením pohybu, paměti.  Pro rodiny s náročnou péči o např. ležícího člena rodiny….

S čím mi můžete pomoci?

Můžeme Vám pomoci s vaší obsluhou a domácností tak, abyste mohli žít doma, více …odkaz

Můžete u mě být 24hod denně 7dní v týdnu?

To bohužel, ne. Služba je sice poskytována nepřetržitě, ale jen v předem sjednaných časech v závislosti na aktuální kapacitě pečovatelské služby. Jde pouze o nezbytné doplnění péče rodiny či blízkých v době, kdy není schopná zajistit péči sama.  Může jít i o zácvik, jak péči poskytovat. V případě potřeby nepřetržité péče (například o ležícího klienta), nejsme schopni zabezpečit péči a nemůžeme suplovat jiné sociální služby vyššího typu (např. domov pro seniory, domov pro zdravotně postižené…) 

Vozíte obědy všem důchodům?

Ne, jen těm, co si nejsou schopni například z důvodu zdravotního stavu sami uvařit, či obstarat stravu jinak.

Kam vozíte obědy?

Vozíme po Tišnově, do Předklášteří, Jamného, Hájku, Hajánek, Hradčan, Březiny a do Vohančic.

Kolik obědy stojí

Oběd stojí 73,- Kč, jednorázový obal 7,-Kč a dovoz v Tišnově 15,-Kč, mimo Tišnov pak 20,-Kč.